Malta i Gozo

Malta i Gozo to nie tylko bogata historia sięgająca czasów neolitycznych. Historia wyspy wydzieranej przez stulecia z rąk do rąk. To również słońce, plaże a przede wszystkim krystalicznie czysta woda. Archipelag Maltański w którego skład wchodzą Malta, Gozo i Comino to niewątpliwie jedno z najciekawszych miejsc do nurkowania w Europie, co więcej  sądząc po przybywających tu turystach rozpoznawalne na świecie.
Liczne groty, wraki, twory skalne w połączeniu z przejrzystością wody sięgającą 40-50m tworzą to miejsce bez wątpienia idealnym do nurkowania.

Gozo to wyspa położona na Morzu Śródziemnym, niedaleko wybrzeży Malty. Przede wszystkim jest znana z pięknych i urozmaiconych miejsc nurkowych, które zachwycają nurków z całego świata. Obejmują one zarówno niesamowite jaskinie, jak i imponujące wraki statków i okolicznościowo rafy koralowe. Najbardziej popularne miejsca nurkowe na Gozo to: Blue Hole, Wrak Statku, Citadel oraz Cathedral Cave. Każde z tych miejsc jest unikalne i oferuje wiele do zobaczenia pod wodą, w tym różnorodne formacje skalne, rafy koralowe i bogate życie morskie.

Miejsca te są także atrakcyjne dla nurków w każdym poziomie zaawansowania, od początkujących po doświadczonych. Każde miejsce jest łatwo dostępne dzięki bliskości centrum nurkowego i oferuje doskonałe warunki nurkowe, takie jak klarowna woda, ciepły klimat i doskonałe widoczności. To wszystko sprawia, że Gozo jest wyjątkowym miejscem dla miłośników nurkowania i poszukiwaczy niezapomnianych wrażeń pod wodą.

Zachęcamy do odwiedzenia nas na naszych social mediach:

DIVEWORLD.PL GOZO/MALTA