Nurkowania Jaskiniowe

Nurkowania Jaskiniowe

U wybrzeży Malty a szczególnie Gozo znajduje  się wiele Cavern dostępnych z brzegu jak i tych do których musimy dopłynąć łodzią.

Większość z nich to typowe jaskinie morskie które nie wymagają skomplikowanych technik nawigacyjnych. Duża przejrzystość wody, temperatura  i nie wielka ilość osadów dennych stanowi doskonałe warunki do szkoleń cavernowych czy do doskonalenia poznanych już technik.

Wiele z nich posiada ciekawe komory powietrzne inne zalane są całkowicie.

Co więcej oprócz doskonałych warunków szkoleniowych, caverny te stanowią wdzięczny obiekt dla fotografii podwodnej. Dostępne w  pełnym zakresie głębokości zarówno dla nurków początkujących jak Ta’Cenc Cave na 9mMgarr In Xini czy Xlendi Tunel do słynnej Bottel Neck Cave której wejście znajduje się na głębokości 38m a wyjście na 59m. 

Niewątpliwie jedną z ciekawszych jest jaskinia o długości około 116m Billinghurst Cave. Do innych popularnych przy Gozo należą: Shrims CaveCathedral CaveSubmarine Cave. Co więcej formacje cavernowe takie jak Double Arch czy Triple Arch. Trudno nie wymienić jaskiń w rejonie Dwejra. Są to często odwiedzany 90m tunel  InLand SeaWhale CaveTal-Barba CaveBlue Hole CaveRogers Cave i wiele innych

Zainteresowanych zapraszamy na szkolenia Cavern Diver i Cave Diver

DIVEWORLD.PL GOZO/MALTA