Nurkowanie Wrakowe

Nurkowania Wrakowe

Archipelag wysp Maltańskich oferuje wiele możliwości do nurkowania na wrakach. Na dnie spoczywa wiele wraków na różnych głębokościach. Od 14m jak np. Destroyer HMS MAORI do 100m jak np. ORP KUJAWIAK.

Na dnie leżą  wraki historyczne jak i te komercyjne osadzone jako atrakcja dla nurków. Wiele z nich jest dostępna z brzegu, ale do niektórych  dotrzeć możemy tylko łodzią.

Dostępne bezpośrednio z brzegu na Gozo mamy 4 wraki. Wszystkie na głębokości 40m. Osadzone je  na dnie jako atrakcja dla nurków. Są nimi MV Karwela, MV Cominoland, MV Xlendi oraz najnowszy MV Hephaestus .

Na Malcie przy porcie promowym Cirkewwa leżą patrolowiec P29 i holownik Rozi, a na południu Malty olbrzymi tankowiec  Um El Faroud. Dostępne z brzegu mamy również holownik Tug Boat II i niszczyciel Maori.

Do często odwiedzanych przez nas wraków dostępnych z  łodzi należą – leżący u brzegu wyspy Comino patrolowiec P31 czy zatopiony przy Quawra point MV Imperial Eagle spoczywający na głębokości  40m, niemalże u stóp posągu Jezusa Chrystusa zatopionego aby uczcić wizytę Jana Pawła II w 1990r.

Do wraków głębokich należą między innymi:

Łódź podwodna HMS Stubborn

Le Polynesian

HMS Hellespont

HMS Southwold i inne

Do Wraków samolotów należą:

Blanheim Bomber 

Bristol Baufighter

Zainteresowanych zapraszamy na szkolenia SSI Wreck Diver, SSI Advanced Wreck Diver lub SSI Extendend Wreck Diver

DIVEWORLD.PL GOZO/MALTA