Oferta dla grup

Nasze oferty

Dla kogo?

Nasza oferta skierowana jest do Centrów Nurkowych, klubów, stowarzyszeń, niezależnych Instruktorów nurkowania oraz liderów grup zorganizowanych. Obsługujemy również grupy zorganizowane Freediverów.

O nas

Diveworld powstało w wyniku pasji do nurkowania i potrzeby wypełnienia przestrzeni między nurkowaniami amatorskimi a profesjonalnymi nurkowaniami technicznymi. To przestrzeń dla nurków chcących nurkować „świadomie”. Chcących poszerzać swoje umiejętności i doświadczenie w oparciu o najwyższe standardy szkoleniowe. Naszym celem jest zapewnienie najwyższej jakości obsługi poprzez wiedzę, umiejętności, doświadczenie i odpowiedni sprzęt nurkowy. Naszym mottem przewodnim jest „EXTEND YOUR RANGE AND DIVE BETTER” – poszerz swój zasięg i nurkuj lepiej.

Do dyspozycji nurków mamy 30 m2 powierzchni „WET AREA” na której możecie wypłukać sprzęt po nurkowaniu i powiesić do wyschnięcia. Butle 15 litrowe, butle 12 litrowe (wysokie o średnicy 171 mm) przystosowane do konfiguracji SIDEMOUNT z zaworami na lewą i prawą stronę. Zestawy dwubutlowe ( twinset ), butle czysto tlenowe aluminiowe 11,1 L i 7L. Nasze butle są nowe, wolne od zanieczyszczeń, spełniają standardy czystości tlenowej, a ładowane powietrze jest kompatybilne tlenowo. Posiadamy automaty oddechowe, do konfiguracji SIDEMOUNT i TWINSET z 2 m wężem.

„Jackety” typu skrzydło z płytą stalową do pojedynczych butli oraz zestawów dwu butlowych. Posiadamy również płetwy gumowe ze sprężynami do nurkowań technicznych. Każdy z nurków na czas nurkowania otrzymuje skrzynkę na sprzęt, oraz dwa wieszaki na piankę i Jacket. Posiadamy balast miękki i twardy od 1kg do 3kg oraz balast do zestawów dwu butlowych typu „V-weight”.

Na każde nurkowanie zabieramy zestaw pierwszej pomocy, tlen i apteczkę.

Na wrakach Gozo nurkujemy z użyciem mieszaniny oddechowej typu Nitrox 28%. FREE

Dlaczego na Gozo?

Malta i Gozo to nie tylko bogata historia sięgająca czasów neolitycznych. Historia wyspy wydzieranej przez stulecia z rąk do rąk. To również słońce, plaże a przede wszystkim krystalicznie czysta woda.

Archipelag Maltański w którego skład wchodzą Malta, Gozo i Comino to niewątpliwie jedno z najciekawszych miejsc do nurkowania w Europie a sądząc po przybywających tu turystach rozpoznawalne na świecie.
Liczne groty, wraki, twory skalne w połączeniu z przejrzystością wody sięgającą 40-50m tworzą to miejsce idealnym do nurkowania.

Nurkowania wrakowe

Archipelag wysp Maltańskich oferuje wiele możliwości do nurkowania na wrakach. Na dnie spoczywa wiele wraków na różnych głębokościach. Od 14m jak np. Niszczyciel HMS MAORI do 100m jak np.

ORP KUJAWIAK. Na dnie leżą wraki historyczne jak i te komercyjne osadzone jako atrakcja dla nurków. Wiele z nich jest dostępna z brzegu, ale do niektórych dotrzeć możemy tylko łodzią.

Dostępne bezpośrednio z brzegu na Gozo mamy 4 wraki. Wszystkie na głębokości 40m. Osadzone je na dnie jako atrakcja dla nurków. Są nimi MV Karwela, MV Cominoland, MV Xlendi i najnowszy MT Hephaestus. Na Malcie przy porcie promowym Cirkewwa leżą patrolowiec P29 i holownik Rozi, a na południu Malty olbrzymi tankowiec Um El Faroud. Dostępne z brzegu mamy również holownik Tug Boat II, Xlighter 127 i niszczyciel Maori. Do często odwiedzanych przez nas wraków dostępnych z łodzi należą – leżący u brzegu wyspy Comino patrolowiec P31 czy zatopiony przy Quawra point MV Imperial Eagle spoczywający na głębokości 40m niemalże u stóp posągu Jezusa Chrystusa zatopionego aby uczcić wizytę Jana Pawła II w 1990r.

Do wraków głębokich należą między innymi: łódź podwodna HMS StubbornLe Polynesian, HMS Hellespont, HMS Southwold i inne, oraz wraki samolotów takich jak Ju 88, Blanheim Bomber czy Bristol Baufighter.

Nurkowania jaskiniowe

U wybrzeży Malty a szczególnie Gozo znajduje się wiele Cavern dostępnych z brzegu jak i tych do których musimy dopłynąć łodzią. Większość z nich to typowe jaskinie morskie które nie wymagają skomplikowanych technik nawigacyjnych. Duża przejrzystość wody, temperatura i niewielka ilość osadów dennych stanowi doskonałe warunki do szkoleń cavernowych czy do doskonalenia poznanych już technik. Wiele z nich posiada ciekawe komory powietrzne inne zalane są całkowicie.

Oprócz doskonałych warunków szkoleniowych, caverny te stanowią wdzięczny obiekt dla fotografii podwodnej. Dostępne w pełnym zakresie głębokości zarówno dla nurków początkujących jak Ta’Cenc Cave na 9m, Mgarr In Xini czy Xlendi Tunel do słynnej Bottel Neck Cave której wejście znajduje się na głębokości 38m a wyjście na 59m. Niewątpliwie jedną z ciekawszych jest jaskinia o długości około 116m Billinghurst Cave. Do innych popularnych przy Gozo należą Shrims Cave, Cathedral Cave, Submarine Cave oraz formacje cavernowe takie jak Double Arch czy Triple Arch.

Trudno nie wymienić jaskiń w rejonie Dwejra. Są to często odwiedzany 90m tunel Inland Sea, Whale Cave, Tal-Barba Cave, Blue Hole Cave, Rogers Cave i wiele innych.

Nurkowania głębokie

Nurkowania głębokie nazywanie nurkowaniami Extendend Range wymagające technik dekompresyjnych są jedną z popularnych form nurkowania na Gozo. Duże głębokości dostępne bezpośrednio z brzegu, ciepła woda, duża przejrzystość, wraki czy jaskinie sprzyjają długim nurkowaniom dekompresyjnym.

Gozo stanowi idealne miejsca do szkoleń Extendend Range zarówno w konfiguracji Back Mount jak i SideMount wykorzystując dostępne mieszaniny gazowe takie jak Nitrox czy Trimix.

Nurkowania reakracyjne 

Oferta biznesowa 

Osoba zgłaszająca przyjazd grupy nurków, traktowana jest jako lider grupy. Wszystkie rozmowy dotyczące planu, organizacji jak i kosztów omawiane są bezpośrednio i tylko z liderem grupy.
Lider zobowiązuje się do zebrania pieniędzy od uczestników i rozliczenie się zgodnie z umową między Liderem a Centrum Nurkowym.
Lider odpowiedzialny jest za grupę i stanowi pomost między nią a przedstawicielem Centrum Nurkowego.
Lider grupy ma obowiązek znać poziom wyszkolenia i doświadczenia nurków, i w oparciu o doświadczenie przedstawiciela Centrum Nurkowego stworzyć plan nurkowań.
Centrum Nurkowe zastrzega sobie prawo do zwolnienia z odpowiedzialności za niedostateczny poziom wyszkolenia lub doświadczenia nurków podczas realizacji założonych planów.

Liderowi grupy przysługują stosowne benefity zależne od umowy z Centrum Nurkowym.

Benefit

Lider grupy traktowany jest jako gość specjalny i nie ponosi opłat za nurkowania w naszym Centrum Nurkowym (FREE OF CHARGE).
W zależności od wielkości grupy Liderowi przysługuje prowizja od kwoty NETTO, ustalonej w umowie między Liderem a Centrum Nurkowym.
Lider grupy ma prawo do prowadzenia szkoleń w naszym Centrum Nurkowym, korzystania z infrastruktury bazy i wsparcia Centrum Nurkowego.
Umowa zawarta między Liderem a Centrum Nurkowym dotycząca prowizji i zasad nie jest dostępna dla osób trzecich i jako taka traktowana jest jako tajemnica handlowa.

Dojazd

Na Maltę z Europy najłatwiej dostać się jedną z kilku linii lotniczych. Z Polski są to Ryanair latający z lotnisk takich jak Gdańsk, Wrocław, Kraków, Poznań, Warszawa-Modlin, Wizzair latający z lotnisk – Warszawa-Chopin, Katowice, oraz AIRMALTA latająca z lotnisk Warszawa-Chopin, Kraków, Katowice, Gdańsk.

Wszystkie samoloty z Europy lądują na MALTA INLERNATIONAL AIRPORT w Luqa na Malcie.

Aby dostać się na Gozo możemy wybrać jedną kilku dostępnych opcji. Wszystkie opcje obejmują przeprawę promową na wyspę Gozo:

  1. TAXI- bezpośrednio z lotniska w dowolne miejsce na Malcie 
  2. Autobus MALTA PUBLICK TRANSPORT. Z terminala lotniskowego autobusem „X1” do CIRKEWWA FERRY. Przeprawa promowa na Gozo jest bezpłatna. Z GOZO MGARR-FERRY do miejscowości MARSALFORN dojedziesz autobusem linii „322”.
  3. Prywatny transfer shuttel bus z Lotniska w dowolne miejsce na Malcie lub Gozo. Możemy zorganizować taki transfer korzystając ze sprawdzonego przewoźnika GODNIC GARAGE.
  4. Z dworca Valletta autobusem do terminalu promowego Gozo Fast Ferry. Prom na Gozo płynie się około 45min. https://gozofastferry.com/ . Z Gozo Ferry Terminal autobusem linii 322 

Instrukcja dojazdu sugerowana przez google maps:

(kliknij tutaj)

DIVEWORLD.PL GOZO/MALTA